Uzdatniamy wodę, aby zmieniać ludzkie życie na lepsze i chronić planetę.

image-1

Jesteśmy Culligan.

Naszą misją jest zapewnienie ludziom stałego dostępu do czystej, bezpiecznej i smaczniejszej wody dzięki naszej niezrównanej wiedzy w dziedzinie nauki i zrównoważonego rozwoju oraz usług.

Culligan International
10_Outdoor_Front-Door-Technician_6792-1

Twój partner dbający o jakość wody.

Od ponad 80 lat Culligan jest światowym liderem w dziedzinie uzdatniania wody, oferując kompleksową gamę rozwiązań, od prostych domowych systemów filtracji po komercyjne rozwiązania w zakresie wody pitnej. Zaczynaliśmy jako dostawca rozwiązań do zmiękczania wody dla gospodarstw domowych. Obecnie nasza firma z ponad 35 markami w portfolio cieszy się zaufaniem w ponad 90 krajach. Jako globalni i lokalni eksperci w dziedzinie rozwiązań uzdatniania wody dążymy do tego, aby zmieniać ludzkie życie na lepsze i chronić planetę.

Nasza historia
Od ponad 90 lat naszą misją jest dostarczanie czystej, zdrowej i doskonale smakującej wody.
1936
1942
1958
1975
1987
1990
2015
2020
2021
2022
Nasza historia
Od ponad 90 lat naszą misją jest dostarczanie czystej, zdrowej i doskonale smakującej wody.

Nasz Ślad

Uzdatniamy wodę dla milionów ludzi na całym świecie.

Nasze produkty i usługi zapewniają czystą, bezpieczną do picia wodę w domach i biurach wśród społeczności na całym świecie.
Map-1
140 mln
obsługiwanych konsumentów rocznie
90+
krajów, gdzie prowadzona jest działalność bezpośrednia i pośrednia
20 tys.+
wizyt serwisowych dziennie
14 tys.+
pracowników na całym świecie
ourimpact_hero-1

Kierujemy się dobrem ludzi i planety.

Poprzez rozwiązania w zakresie uzdatniania wody, dążymy do zmieniania życia i świata na lepsze. Przyjrzyj się bliżej naszym inicjatywom w zakresie zrównoważonego rozwoju, innowacji, różnorodności i inkluzywności oraz innych aspektów.

Pobierz nasz raport ESG

Nasze Zobowiązania dotyczące Zrównoważonego Rozwoju

Homes glass water 1

Oferujemy zrównoważone alternatywy dla wszelkiego rodzaju potrzeb związanych z dostępem do wody pitnej, zarówno w domu, w pracy, jak i w podróży. Opracowaliśmy i wdrożyliśmy narzędzia do oceny cyklu życia produktów oparte na danych. Do 2030 roku zamierzamy wprowadzić ocenę wszystkich naszych nowych produktów przy użyciu kryteriów ESG.

Aktywnie śledzimy i dążymy do zmniejszania naszego wpływu na środowisko poprzez obniżanie emisji dwutlenku węgla, lepsze zarządzanie zasobami wodnymi i ochronę różnorodności biologicznej.

Jesteśmy zaangażowani w budowanie różnorodnego, sprawiedliwego i inkluzywnego globalnego miejsca pracy. Nasze cele na rok 2030 obejmują osiągnięcie co najmniej 35% wskaźnika kobiet na stanowiskach kierowniczych oraz zwiększenie reprezentacji rasowej i etnicznej na stanowiskach kierowniczych w USA.

Dążymy do prowadzenia naszej działalności w sposób odpowiedzialny i etyczny, traktując wszystkich z szacunkiem. Aby zrealizować te zamierzenia, wyznaczyliśmy sobie ambitne cele na przyszłość. Do 2030 roku chcemy, aby wszyscy nasi dostawcy zobowiązali się do przestrzegania naszego Kodeksu postępowania dostawców i procedur ESG.

Ochrona środowiska

>500 mln kg
zużycie plastiku redukowane o 500 mln kg rocznie
~5 miliardów kg
emisji CO2 mniej rocznie
~40 miliardów plastikowych butelek jednorazowego użytku mniej rocznie

Kalkulator wpływu na środowisko

Zobacz, jaką pozytywną zmianę możesz wprowadzić.

Używając rozwiązań Culligan, pomagasz środowisku.
Wybierz produkt, aby sprawdzić, ile zasobów możesz zaoszczędzić.

Kategoria:
Czas:
Możesz zaoszczędzić:
01
Jednorazowych butelek plastikowych o pojemności 500 ml
02
kg plastiku
0
kg ekwiwalentu CO2
Odpowiada to:
0
Kilometrom przejechanym samochodem:3
0
Godzinom pracy żarówki LED4
0
Godzinom podróży samolotem5
0
Sadzonkom drzew uprawianym przez 10 lat6

Prezentowane dane oparte są na wybranym regionie produktu.

  1. Na podstawie tej samej objętości wody konsumowanej z produktów Culligan w porównaniu z najbardziej porównywalnym odpowiednikiem, takim jak woda z plastikowych butelek PET o pojemności 500 ml lub woda gotowana w czajniku.
  2. Na podstawie całkowitej masy tworzyw sztucznych użytych do produkcji plastikowych butelek na wodę PET o pojemności 500 ml, pomniejszonej o całkowitą masę tworzyw sztucznych użytych do produkcji produktów i opakowań Culligan.
  3. Na podstawie emisji dwutlenku węgla na dystansie przejechanym przez przeciętny samochód osobowy z silnikiem benzynowym, w oparciu o kalkulator Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska https://www.epa.gov/energy/greenhouse-gas-equivalencies-calculator
  4. Na podstawie emisji dwutlenku węgla podczas pracy 9-watowej żarówki z diodą elektroluminescencyjną (LED) w Australii.
  5. Na podstawie emisji dwutlenku węgla podczas godzin wylatanych przez samolot Boeing 747-400 (podczas międzynarodowych lotów długodystansowych), w oparciu o dane Carbon Independent https://www.carbonindependent.org/22.html
  6. Na podstawie korzyści związanych z redukcją ilości dwutlenku węgla przez drzewo iglaste lub liściaste o średniej wielkości, posadzone w środowisku miejskim w okresie 10 lat, w oparciu o dane amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska: https://www.epa.gov/energy/greenhouse-gases-equivalencies-calculator-calculations-and-references#seedlings