5 powodów, dlaczego warto kupić dystrybutor wody

15 grudnia, 2022
services_office

Dystrybutory wody są coraz częściej wybierane jako źródło dostępu do czystej i oczyszczonej wody, w szczególności w biurach, firmach, a także innych placówkach publicznych, jak na przykład szkoły czy szpitale. Istnieje wiele powodów, dla których dystrybutory wody są lepsze niż woda butelkowana. Dlaczego warto kupić dystrybutor wody? Co sprawia, że stanowią one lepsze rozwiązanie niż woda z plastikowych butelek? Poznaj 5 powodów, dla których są one zdecydowanie lepsze!

Czy dystrybutory wody to warte uwagi urządzenia?

Jeżeli chodzi o dystrybutory wody, to zdecydowanie są to urządzenia, które warto wybrać do biura, firm lub placówek publicznych. To nowoczesne, a także estetyczne rozwiązanie, którego zalety można wymieniać bez końca. Poniżej znajdziesz jednak 5 najistotniejszych powodów, dla których warto mieć tego rodzaju dystrybutor i w czym są lepsze od wody butelkowanej!

Dystrybutory wody są bardziej ekologiczne niż woda butelkowana

Na pierwszym miejscu warto wymienić ekologiczność dystrybutorów wody. Stanowią one dużo lepszy wybór dla środowiska, niż woda w butelkach. Podłączone do lokalnej sieci wodociągowej pozwalają na zmniejszenie ilości plastiku zużywanego do produkcji butelek, co oznacza znacznie mniejszą produkcję odpadów szkodliwych dla środowiska. Należy zaznaczyć, że plastik może rozkładać się nawet do kilkuset lat. Trudno jest więc sobie wyobrazić, że każda butelka plastikowa, którą kiedykolwiek miało się w ręce, dalej jest w procesie rozkładu i nie zmieni się to jeszcze przez długi okres.

Dystrybutory wody są bardziej higieniczne niż woda butelkowana

Woda dostarczana przez dystrybutor jest filtrowana i ozonowana, co pozwala na usunięcie bakterii i innych zanieczyszczeń. Woda butelkowana z kolei jest często przechowywana w niehigienicznych warunkach, co może prowadzić do zanieczyszczenia wody. Jest to argument, który przemawia za tym, aby zdecydować się na urządzenie filtrujące wodę.

O dystrybutory wody należy jednak dbać, codziennie opróżniając tackę ociekową i dezynfekujące najczęściej dotykane przez użytkowników miejsca. Raz do roku koniecznie trzeba oddać dystrybutor do serwisu na przegląd, aby sprzęt działał poprawnie i dobrze służył w kolejnych latach.

Dystrybutory wody są wygodniejsze niż woda butelkowana

Za dystrybutorami wody przemawia także wygoda użytkowania. Nie trzeba kupować i transportować ciężkich butelek z wodą, co jest szczególnie istotne w przypadku dużych biur lub firm. Dystrybutor pozwala na natychmiastowe dostarczenie wody o odpowiedniej temperaturze bezpośrednio do kranu lub kubka, dlatego każdy użytkownik może otrzymać wodę pod dowolną postacią — gazowaną, lekko gazowaną i niegazowaną.

Dystrybutory wody są bardziej opłacalne niż woda butelkowana

Jeżeli chodzi o koszt podłączenia do sieci wodociągowej, to jest on zwykle niższy niż ciągłe zakupy wody w butelkach. Korzystając z tego rodzaju urządzeń przez długi okres, faktycznie można zauważyć różnicę w rachunkach, przeglądając je pod koniec miesiąca i porównując z poprzednim okresem. To sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, które można zainwestować.

Dystrybutory wody zapewniają ciągły dostęp do świeżej i oczyszczonej wody

Choć woda w butelkach nie ma złego smaku, to jednak dystrybutory wody oferują znacznie lepszą wodę. Jest ona oczyszczona i świeża, a jej smak nie ulega zmianie. Tym, co jeszcze przemawia za dystrybutorami wody, jest fakt, że oferują one praktycznie każdy rodzaj wody — ciepłą, zimną, gazowaną i nie tylko. Dzięki temu można wykorzystać ją np. do zrobienia herbaty, tym samym oszczędzając prąd, który zostałby użyty na zagotowanie wody w czajniku.

Co wybrać: dystrybutor wody vs woda butelkowana?

Jeśli chodzi o wybór pomiędzy dystrybutorem wody a wodą w butelce, to oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, jednakże zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dystrybutor wody.

Woda w butelce jest wygodna w użyciu i można ją zabrać ze sobą w podróż, jednak jej zakup i wymiana butelek jest czasochłonne i kosztowne. Z kolei dystrybutor wody zapewnia ciągły dostęp do świeżej i oczyszczonej wody, jednak wymaga podłączenia do sieci wodociągowej i regularnego utrzymania w czystości. Co więcej, dystrybutory są nowoczesne i estetyczne, a pomieszczeniu nie zajmują bardzo dużo miejsca — nie ma więc żadnego problemu z przechowywaniem butli i butelek z wodą. Dlatego wybór pomiędzy dystrybutorem wody a wodą w butelce zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji.