Dowiedz się więcej

Tutaj znajdziesz podsumowanie najważniejszych pytań i odpowiedzi na temat dystrybutorów wody. Jeśli masz dodatkowe pytania, nie wahaj się z nami skontaktować.

Dystrybutory i rodzaje wody

Korzystanie z dystrybutora wody posiada następujące zalety: • Oszczędność czasu i pieniędzy: Dystrybutor wody jest znacznie tańszy niż kupowanie wody w butelkach o małej pojemności. Dodatkowo oszczędzasz czas potrzebny na zakupy. • Chronisz środowisko: Dzięki dystrybutorowi wody unikasz niepotrzebnej produkcji i transportu jednorazowych butelek butelek z wodą. W dłuższej perspektywie zmniejsza to ilość odpadów z tworzyw sztucznych. • Nowoczesne wyposażenie: Dzięki eleganckiej i kompaktowej konstrukcji dystrybutory wody Culligan idealnie pasują do każdej kuchni biurowej, mieszkania czy stołówki. To sprawia, że przyciągają wzrok i są nowoczesnym dodatkiem w każdym pomieszczeniu. • Twój komfort: Culligan oferuje cały wachlarz rodzajów wody: schłodzoną, pokojową, gorącą, niegazowaną lub gazowaną. Pozostaje Ci jedynie cieszyć się jej smakiem. Konserwacją urządzeń zajmie się Culligan.

W zależności od wybranego urządzenia możesz pić wodę o różnych poziomach temperatury:

 • Schłodzoną
 • W temperaturze pokojowej
 • Gorącą
Ponadto w zależności od urządzenia możesz wybrać poziom nasycenia dwutlenkiem węgla:
 • Niegazowaną
 • Lekko gazowaną
 • Gazowaną

Niestety jednej, dobrej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od wielu różnych czynników i indywidualnych potrzeb Klientów. Są to:

 • Rodzaj wody, jakiego potrzebujesz (filtrowana woda z kranu czy woda w butlach o dużej pojemności)? Gazowana, gorąca?
 • Twoje zapotrzebowanie na wodę?
 • Ilość osób, które zatrudniasz?
 • Gdzie chcesz ustawić dystrybutor wody?
 • Na blacie, na podłodze, czy zabudować?
Zawsze możesz zapytać naszych ekspertów, a oni przygotują dla Ciebie niezobowiązującą ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Tak. Systemy wody filtrowanej redukują potrzebę produkcji opakowań platikowych jednorazowego użytku i transportu wody, co w efekcie zmniejsza poziom emisji CO2 do atmosfery. Niepotrzebny jest również recykling opakowań jednorazowych, który także pochłania zasoby i emituje gazy cieplarniane. Do produkcji naszych dystrybutorów wody używamy przyjaznych dla środowiska materiałów i technologii. Na przykład nasze dystrybutory wody wykorzystują przyjazne dla środowiska czynniki chłodnicze, takie jak R600 lub R290. Wykazują one od 300 do 400 razy niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego niż nadal często używany czynnik chłodniczy R134a.

Tak. Wielostopniowy system filtracji redukuje zawiesiny nawet o 0,15 µm. Eliminuje to potencjalne patogeny do 99,99 procent. Jednak minerały i pierwiastki śladowe zostają zachowane, ponieważ są znacznie mniejsze niż pory zastosowanych filtrów.

Nie. Różnią się one sposobem i stopniem filtracji: • Przefiltrowana woda z dystrybutora wody Culligan: tutaj stosowana jest filtracja z węglem aktywnym i technologia mikrofiltracji kapilarnej. Odfiltrowywane są zawieszone cząstki o wielkości do 0,15 µm ale minerały są zachowane. • Woda z dystrybutora z sytemem odwróconej osmozy: jest filtrowana przez filtry odwróconej osmozy, ale zawiesiny o wielkości do 0,001 µm i minerały są również odfiltrowywane.

W procesie mikrofiltracji wody wodociągowej stosuje się technologię węgla aktywnego z membraną kapilarną i dodatkiem jonów srebra, aby zachować czystość i higienę w dłuższej perspektywie czasu.

Wynajem czy zakup dystrybutora?

W zależności od typu i funkcji dystrybutora wody, koszty mogą się znacznie różnić. W Culligan możesz pić zdrową, przefiltrowaną wodę z kranu już za 8 zł dziennie. Oznacza to duże oszczędności w stosunku do zakupu wody w butelkach jednorazowych.

Dystrybutory wody Culligan można zamówić online, korzystając z naszego formularza kontaktowego lub dzwoniąc do naszego zespołu doradców. Culligan oferuje dystrybutory wody na terenie całej Polski.

Dystrybutor wody Culligan można testować bez zobowiązań przez 14 dni. Możesz zamówić taki test w zaledwie kilku krokach: Po wysłaniu prośby o test, proces wygląda następująco:

 1. Umów się na spotkanie: skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić z Tobą datę okresu testowego i montażu.
 2. Podłącz dystrybutor wody: w uzgodnionym czasie technik Culligan podłączy urządzenie testowe do sieci wodociągowej lub dostarczy je do Ciebie.
 3. Testowanie dystrybutora wody: podczas okresu testowego możesz dokładnie wypróbować urządzenie i pobrać tyle wody, ile chcesz.
 4. Zatrzymaj lub oddaj: jeśli po dwutygodniowym okresie testowym nie będziesz zadowolony z naszego urządzenia, natychmiast je odbierzemy. Jeśli spodoba Ci się nasze urządzenie, z przyjemnością przedstawimy Ci ofertę kupna lub wynajmu.

Obie opcje mają różne zalety i wady: Wynajem dystrybutora wody Dzięki opcji wynajmu, elastyczne opcje finansowania i niskie koszty zakupu zapewniają wyraźną przewagę kosztową. Ponadto umowa najmu obejmuje regularną konserwację, przeglądy i gwarancję. Dokładne koszty wynajmu dystrybutora wody zależą od wybranego modelu dystrybutora wody i czasu trwania umowy. Chętnie przedstawimy Państwu indywidualną ofertę. Zakup dystrybutor wody Kupując dystrybutor wody płacisz jego pełną cenę. Twoje koszty nabycia są zatem znacznie wyższe niż w przypadku wynajmu urządzenia, ale płacisz tylko raz i więcej nie martwisz się o płatności za miesięczny czynsz. Opcjonalnie można zawrzeć dodatkową umowę serwisową odnawianą co rok.

Przed zakupem warto pomyśleć o swoich indywidualnych wymaganiach obejmujących: • Instalację: gdzie będzie instalowany dystrybutor wody? Czy urządzenie będzie ustawione na blacie, podłodze czy wewnątrz szafki? • Wymagania specjalne: czy istnieją jakieś specjalne wymagania dotyczące instalacji, np. instalacja w wąskich ciągach komunikacyjnych? • Intensywność użytkowania: ile osób będzie korzystać z dystrybutora wody? • Rodzaje wody: jakie rodzaje wody powinny być dostępne (chłodzona, gorąca, gazowana itp.)?

Kolejne kroki po zamówieniu dystrybutora wody w Culligan:

 1. Umówienie instalacji: skontaktujemy się z Tobą, aby umówić się na dostawę lub montaż urządzenia w najbliższym możliwym czasie
 2. Instalacja: w uzgodnionym terminie technik Culligan podłączy urządzenie do źródła wody lub dostarczy urządzenie.
 3. Korzystaj i ciesz się wodą: Twój dystrybutor wody jest teraz gotowy do użycia i możesz zacząć cieszyć się czystą, smaczną i bezpieczną wodą Culligan.
 4. Regularna konserwacja: ciesz się czystą wodą pitną, a my zajmiemy się resztą. Nasza oferta wynajmu obejmuje regularną konserwację co 6 miesięcy. Opcjonalnie przy zakupie urządzenia na własność, można dokupić umowę serwisową. W obydwu przypadkach będziemy kontaktować się z Tobą regularnie, aby umówić się na serwis urządzenia.

Wszystkie dystrybutory wody Culligan są objęte roczną gwarancją.

Czyszczenie i konserwacja dystrybutora

Jako użytkownik dystrybutora powinieneś regularnie wykonać następujące kroki w celu regularnego czyszczenia urządzenia:

 • Codziennie opróżniaj tackę ociekową i czyść ją regularnie w zmywarce do temperatury co najmniej 60 stopni Celsjusza.
 • Codzienna dezynfekcja dystrybutora wody – zwłaszcza dotykanych części – np. sprayem higienicznym
Ponadto Culligan dwa razy w roku dokona usługi sanityzacji Twojego dystrybutora wody. Naklejka serwisowa na urządzeniu informuje o dacie wykonaniu ostatniego serwisu. Ta usługa jest zawarta w umowie najmu.

Korzystając z dystrybutora wody, należy w szczególności przestrzegać następujących wskazówek:

 • Zachowaj dystans od innych użytkowników.
 • Używaj tylko czystych naczyń do picia.
 • Przyciski należy obsługiwać wyłącznie czystymi, zdezynfekowanymi palcami.
 • Nie dotykaj dystrybutora wody rękami.
 • Unikaj kontaktu naczynia do picia z punktem nalewania wody.

Culligan zajmie się konserwacją i serwisowaniem Twojego urządzenia. W przypadku naszych ofert wynajmu jest to już wliczone w cenę i odbywa się dwa razy w roku. Więc nie musisz się o nic martwić. Podczas konserwacji na miejscu nasi wyszkoleni technicy serwisowi wyczyszczą cały system. Wszystkie przewody doprowadzające wodę są przepłukiwane, a urządzenie szczegółowo dezynfekowane: Czyszczenie wewnętrzne dystrybutora wody obejmuje:

 • Dezynfekcję wszystkich części dozujących wodę
 • Wymianę wkładu filtra
 • Czyszczenie odpływu wody
 • Czyszczenie panela frontowego
 • Zewnętrzne czyszczenie tacki ociekowej
 • Zewnętrzne czyszczenie kratki ociekowej
 • Test wizualny, funkcjonalny i szczelności
Moduł UV-C należy wymieniać raz w roku. Jest to usługa odpłatna.

Dezaktywuj dystrybutor wody

 • Urządzenie musi pozostać podłączone do zasilania, gdy nie jest używane.
 • Nie wolno przerywać dopływu wody do urządzenia.
 • Nie wolno przerywać dopływu CO2.
 • Dane urządzenie należy oznaczyć jako nieaktywne na czas nieużywania (np. naklejka informacyjna). Jeśli stosujesz urządzenie z funkcją ciepłej wody, należy ją aktywować.
 • Jeśli dystrybutor wody nie jest używany przez dłuższy czas, co trzy dni należy przepuszczać przez niego od 2 do 3 litrów wody. W tym celu należy pobrać 1 litr każdego rodzaju wody (chłodzona, gorąca, gazowana).

Podobnie jak w przypadku rur wodociągowych, które nie były używane przez długi czas (wyłączenie na 14 dni), zalecamy wykonanie profesjonalnej usługi sanityzacji przez specjalistę Culligan. Prosimy o kontakt w celu umówienia wizyty. W razie potrzeby z przyjemnością przyspieszymy kolejną zaplanowaną usługę.

Umiejscowienie i instalacja dystrybutora

Wybierz dobre miejsce do umieszczenia dystrybutora wody: swobodnie dostępne, nie w bezpośrednim świetle słonecznym, bez dużej ilości kurzu i brudu. W przypadku systemów podłączanych do sieci wodociągowej potrzebne jest również źródło zimnej wody, przyłącze elektryczne i w przypadku niektórych modeli urządzeń, również odpływ do kanalizacji.

Nie, ponieważ nie musisz martwić się o instalację dystrybutora wody. Możesz umówić się na instalację urządzenia przez naszego technika. W dogodnym dla Ciebie terminie zajmiemy się profesjonalną instalacją Twojego urządzenia.

To zależy od konkretnego modelu dystrybutora wody. Nasze urządzenia nablatowej i wolnostojące nie wymagają podłączenia do kanalizacji, ponieważ są one wyposażone w wyjmowaną tacę ociekową. Można ją łatwo opróżnić i wyczyścić. Jednak na życzenie Klienta urządzenia wolnostojące mogą być wyposażone w bezpośredni odpływ do kanalizacji. W przypadku naszych urządzeń wolnostojących możliwe jest podłączenie do kanalizacji lub skorzystanie ze zbiornika z czujnikiem przepełnienia, który zamontowany jest wewnątrz podstawy urządzenia.

Pozostałe pytania

Dostępne są różne pojemności butli CO2. Z butli CO₂ (1,5 kg) można wyprodukować ok 200-250 litrów wody gazowanej. Alternatywnie oferujemy również większe butle z dwutlenkiem węgla w pojemności 3,7 kg oraz 5 kg.