Culligan przedstawia wyróżnienie Oceansaver Accolade dla JLL

Culligan świętuje zaangażowanie Jones Lang Lasalle w redukcję plastikowych butelek jednorazowego użytku poprzez ciągłe promowanie aktywnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

27 Marca 2023 – Warszawa, Polska

Wyróżnienie Oceansaver Accolade Jones Land Lasalle

Culligan International, innowacyjna marka w zakresie zrównoważonych rozwiązań i usług wodnych zorientowanych na konsumenta, z dumą prezentuje najnowsze wyróżnienie Oceansaver Accolade Jones Land Lasalle (JLL) w uznaniu dla ciągłego zaangażowania w globalny program zrównoważonego rozwoju. Program JLL wspiera działania na rzecz klimatu poprzez odpowiednie zarządzanie nieruchomościami, tworzenie bezpieczniejszych i zdrowszych obszarów dla wszystkich oraz zapewnianie przestrzeni integracyjnych, które tworzą równe szanse dla dobrze prosperujących społeczności.

Wyróżnienie Culligan Oceansaver jest przyznawane organizacjom na całym świecie, które podjęły kroki w celu ograniczenia jednorazowych plastikowych butelek w obszarach swojej organizacji lub działalności i uznaje zaangażowanie we wprowadzanie istotnych i znaczących zmian, które zmniejszą ich negatywny wpływ na środowisko. Wprowadzając zmiany mające na celu wyeliminowanie zależności od tworzyw sztucznych jednorazowego użytku, można zapobiec zanieczyszczaniu oceanów na świecie i zmniejszyć ich wpływ na zmianę klimatu.

Jones Land Lasalle jest wiodącą globalną firmą świadczącą usługi na rynku nieruchomości, która uczyniła zrównoważony rozwój głównym filarem swojej strategii biznesowej. Firma zobowiązała się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o dwa procent rocznie, mając na celu osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2040 roku.

Będąc członkiem World Green Building Council i Urban Land Institute, Jones Land Lasalle ustanowił również Globalną Radę ds. Zrównoważonego Rozwoju, aby nadzorować swoje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju i informować interesariuszy o postępach. Zaangażowanie JLL w zrównoważony rozwój jest również potwierdzone w rocznym raporcie zrównoważonego rozwoju, który zawiera szczegółowe informacje na temat wyników firmy w zakresie ochrony środowiska i społeczeństwa.

Zainstalowanie urządzeń Zip Hydrotap w biurach w centrum Warszawy miało znaczący, pozytywny wpływ na środowisko. Zip Hydrotap ma nie tylko kilka funkcji oszczędzania energii, ale także zaawansowany system filtracji, który zmniejsza ilość plastikowych butelek na wodę, używanych przez gości i pracowników, co prowadzi do mniejszej ilości odpadów na wysypiskach śmieci.

Średnio jeden Zip Hydrotap, z którego korzysta 60 osób, pozwoli zaoszczędzić ponad 300 kg plastiku rocznie, co oznacza, że dzięki zastosowaniu systemów wody Culligan, JLL oszczędza planecie około pięciu ton plastiku… Rocznie!

Pablo A. Ribeiro, Dyrektor Zarządzający Culligan Polska, powiedział: „W Culligan ESG jest w pełni zintegrowane ze wszystkim, co robimy, od projektowania produktów po nasz model biznesowy i partnerstwa. W związku z tym z ogromną przyjemnością wręczyliśmy wyróżnienie Oceansaver JLL, kluczowemu partnerowi biznesowemu. Wybraliśmy JLL, aby podkreślić wysiłki podejmowane przez nich w zakresie innowacji i badań mających na celu poprawę wpływu na środowisko własne i najemców”.

„Culligan i JLL razem, dzięki cennemu, wieloletniemu partnerstwu, naprawdę wykazują maksymalną oszczędność wody przy minimalnym wpływie na środowisko i przodują w zrównoważonych rozwiązaniach, które stworzą bardziej bezpieczną i zdrowszą przestrzeń dla całej społeczności.”

Produkcja i utylizacja jednorazowych tworzyw sztucznych nadal ma druzgocący wpływ na naszą planetę. Na całym świecie co minutę zużywa się milion jednorazowych plastikowych butelek, a zaledwie 9% poddaje się recyklingowi. Szacuje się, że do 2050 r. nasze oceany będą zawierały więcej odpadów z tworzyw sztucznych niż ryb, a rozpadowi ponad 12 miliardów ton plastiku na wysypiskach śmieci zajmie ponad 400 lat.

W Culligan zmieniamy życie ludzi i poprawiamy środowisko, zapewniając czystą, zrównoważoną i świetnie smakującą wodę, która ma realny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie ludzi na całym świecie. W koncepcji ESG zakorzenione jest przekonanie, że zysk i cel mogą współistnieć, a firmy mają zdolność i obowiązek uczynienia świata bardziej zrównoważonym.. Wyróżnienie Oceansaver jest doskonałym odzwierciedleniem zaangażowania firmy Culligan w „osiągnięcie większego zrównoważonego rozwoju poprzez redukcję jednorazowych tworzyw sztucznych”; jedno z podstawowych zobowiązań Culligana, które są zgodne z celami zrównoważonego rozwoju ONZ i służą jako główny cel pracy na rzecz budowania lepszego świata. Dzięki tym zobowiązaniom produkty Culligan oszczędzają 40 miliardów jednorazowych plastikowych butelek używanych na całym świecie, a każdy nowy system bezbutlowy oszczędza 1 440 butelek jednorazowych rocznie.

Culligan wręczył już wyróżnienia m.in. The Four Seasons Hotel, Miami, DPD UK, Goldman Sachs UK, Interserve w imieniu E. ON i Grupy Iberostar i będzie nadal nagradzał zasłużonych, zorientowanych na zrównoważony rozwój klientów na całym świecie, którzy zobowiązują się do walki z problemem plastikowych butelek jednorazowego użytku, który poważnie wpływa na naszą planetę.

O Culligan:

Założona w 1936 roku i mająca siedzibę główną w Rosemont w stanie Illinois, firma Culligan International jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i zaufanych marek na świecie w branży wodnej, dostarczającą najwyższej jakości usługi i rozwiązania w zakresie wody dla ponad 100 milionów konsumentów na całym świecie – w domu, w pracy lub w podróży. Zaangażowana w zrównoważone rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić ponad 40 miliardów plastikowych butelek rocznie, firma oferuje jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie filtracji, oczyszczania i uzdatniania wody, w tym rozwiązania do wody pitnej, zmiękczacze wody i systemy dla całego domu. Więcej informacji: www.corporate.culligan.com.

W przypadku pytań ze strony mediów, prosimy o kontakt z Piotrem Stępnikiem, Head of Business Development & Marketing w Culligan Poland

POZOSTAŁE ARTYKUŁY